NHL: Edmonton zdolal Los Angeles v piatom zápase. Dallas zvíťazil nad Vegas a rovnakým pomerom vedie aj v sérii

ta3/TASR
2.5.2024 07:21

Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v piatom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie nad Los Angeles Kings 4:3 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. Na triumfe sa podieľal dvoma gólmi útočník Leon Draisaitl. Dallas zvíťazil nad Vegas 3:2 a rovnakým pomerom vedie aj v sérii.

Los Angels
TASR/AP

Priebeh zápasu

Nemecký útočník Draisaitl najprv v 28. minúte vyrovnal na 2:2 a o päť neskôr poslal svoj tím do vedenia. V závere druhého dejstva na neho nadviazal Zach Hyman a jeho gól sa nakoniec ukázal ako víťazný.

V 58. minúte dokázal znížiť Adrian Kempe, ale LA si už sezónu nepredĺžilo. V drese Oilers zaznamenal tri asistencie obranca Evan Bouchard.

Víťazný gól v Dallase strelil Jason Robertson tri minúty a 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny. "Hviezdam" sa tak podarilo otočiť sériu, v ktorej po úvodných dvoch domácich dueloch prehrávali 0:2. V piatom zápase zaznamenal dve asistencie Wyatt Johnston a brankár Jake Oettinger predviedol 25 úspešných zákrokov.