Extraliga - Nitra - Martin 2:3

SITA, TA3
17.2.2012 20:01

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 48. kolo:

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. R. Tománek (M. Štefanka, Vosátko), 37. Kropáč (Vosátko) - 30. Galamboš (Matejka), 40. Galamboš (Macejka), rozhodujúci sam. nájazd: Michal Važan
Vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: Kropáč 5+DKZ za kopnutie a Mašlonka (obaja Nitra) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Husička - Milan Novák, Stano, 1891 divákov

Zostavy
Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Martin Bača, Gurčík, Ordzovenský, Tůma, K. Grman - H. Ručkay, Hamrák, G. Saliji - Kropáč, M. Štefanka, R. Tománek - Mašlonka, M. Segľa, Hrnka - Piačka, Bene, Radulay
Martin: M. Šimko - Drgoň, Matejka, Brcko, M. Výborný, Leško, Zukal, Vartovník, Škumát - Kriška, Galamboš, Michal Važan - V. Škoda, Fadrný, Škumát - Macejka, J. Cíger, Sobota - Šiškovský, Murček, Miroslav Ižvolt

Obe mužstvá si uvedomovali, že ide o dôležitý zápas a podľa toho to na ľade vyzeralo. Na výraznejšie šance si diváci museli počkať, no Sobotova strela v 12. min a ani tvrdá Ďurákova v 17. min nezmenili skóre. Úvodná tretina divákov príliš nenadchla a inak ako bez gólov sa nemohla skončiť.

Prvý gól priniesla až 25. min. Domáci Tománek si v strednom pásme vymenil puk so Štefankom a po krátkom úniku prestrelil Šimka - 1:0. V 29. min hrali hostia dvojnásobnú presilovku. V nej najskôr tvrdo strieľal Výborný, no Fedor zachránil efektným zákrokom lapačkou. O pár sekúnd však už kapituloval. Ďalší pokus od modrej čiary už neudržal a pohotový Galamboš zblízka vyrovnal. Zvýšené tempo hry pokračovalo aj v ďalšom priebehu. Tesný náskok vrátil domácemu tímu v 37. min Kropáč, to hrala Nitra dvojnásobnú presilovku a v nej si martinský gólman Šimko zrazil do bránky Kropáčovu strelu z ostrého uhla. Ani tento náskok však domácemu tímu dlho nevydržal. V závere druhej časti hrali hostia presilovku a po Ďurákovom zaváhaní premenil únik Galamboš.

Tretia tretina priniesla bojovný hokej a viacero presiloviek na oboch stranách. Hostia nevyužili 102 sekúnd trvajúcu výhodu o dvoch hráčov, čo ich mohlo mrzieť. Rozhodnúť mohol v 59. min Galamboš, no jeho strela zblízka tesne minula bránku. Za nerozhodného stavu nasledovalo predĺženie. Ani to však o víťazovi nerozhodlo, hoci obe mužstvá v ňom mali možnosť presilovky. V samostatných nájazdoch boli úspešnejší hostia, ktorých víťazný gól strelil Važan.

Hlasy
Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Prehrali sme si to sami. Mali sme veľa vylúčených. Päťminútové oslabenie nás stálo veľa síl, ktoré v závere chýbali. Chceli sme sa priblížiť k Martinu, no to sa nám nepodarilo, takže sme sklamaní."

Branislav Stolárik (asistent trénera MHC Martin): "Do Nitry sme pricestovali s cieľom odniesť si nejaké body. To sa nám aj podarilo, sme preto spokojní. Rozhodnúť sme mohli už v tretej tretine v presilovke piatich proti trom. Ďakujem našim hráčom za odvedený výkon."