Trenčín doma podľahol Zvolenu rozdielom jedného gólu

24.2.2012 21:53

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 5:6 (0:1, 1:3, 4:2).

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 51. kolo:

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 5:6 (0:1, 1:3, 4:2)
Góly: 24. J. Gašparovič (Gabriš, R. Tvrdoň), 42. Tybor (J. Gašparovič, Melichárek), 47. Hlubuček (Pardavý), 47. Gabriš (J. Gašparovič), 60. Trefný (Gabriš, P. Fabuš) - 16. Čurilla (Marek Slovák, L. Jurík), 32. J. Mucha (L. Jurík), 35. Brabenec (Jindra, V. Baláž), 39. Marek Ďaloga (L. Jurík), 44. Otčenáš (Síkela, M. Vantroba), 53. Otčenáš
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Gašparík - Milan Novák, V. Brath, 1940 divákov

Zostavy:
Trenčín: V. Kováč (35. T. Hiadlovský, 47. V. Kováč) - Hlubuček, Nechala, Gabriš, M. Biro, Trefný, E. Bednár, Habšuda, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - Melichárek, J. Gašparovič, M. Daňo - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, Broska, Jakúbek
Zvolen: Trenčan - Marek Ďaloga, Jindra, M. Vantroba, J. Mucha, Hraško, Juraško, Ťavoda - Zuzin, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, L. Jurík, Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Síkela - Martin Ďaloga, Fekiač, T. Méry

Prvá tretina nepriniesla pekný hokej, v hre prevládali nepresnosti a ucelených akcií - tobôž útočne nebezpečných - bolo na ľade ako šafranu. V 16. min Čurilla šikovným švihom zavesil puk do trenčianskej bránky a hostia sa ujali vedenia. Domácim sa podarilo vyrovnať v 24. min dokonca počas vlastného oslabenia, keď úspešným zakončovateľom bol Gašparovč. V polovici zápasu hrali Zvolenčania sériu presiloviek, krátkodobo aj o dvoch hráčov, a v 32. min jednu z nich zužitkoval peknou delovkou od modrej čiary Mucha. V 35. min hostia viedli už o dva góly, pretože domáca obrana nechala pred bránkou manévrovať Brabenca, ktorý bez akýchkoľvek problémov poslal bekhendom puk do šibenice. To už nevydržal domáci brankár Kováč a prenechal svoje miesto Hiadlovskému.

Ani v tejto 20-minútovke však hra nedosiahla aspoň solídnu kvalitatívnu úroveň, Zvolen viedol len vďaka o čosi väčšiemu dôrazu a disciplinovanosti. Prejavilo sa to aj v 39. min, keď sa Marek Ďaloga okamžite po návrate z trestnej lavice dostal do brejku, a hoci tiesnený, poslal puk pod hornú žŕdku - 1:4.

V 42. min Tybor "prestrelil" brankára a znížil na 2:4, ale už o dve minúty domáca defenzíva zazmätkovala a nekrytý Otčenáš využil ponúknutý priestor - 2:5. Potom však Zvolenčania vylúčeniami ponúkli súperovi viac ako poldruha minútovú presilovku piatich na troch a Trenčania to zužitkovali na svoj návrat do zápasu. Počas 47. min v rozpätí 18 s tvrdými strelami prekonali gólmana obrancovia Hlubuček a Gabriš a upravili tým skóre na jednogólový rozdiel. Domáci výrazne pridali na aktivite i dôraze pri streľbe aj v súbojoch, ale zároveň otvárali pre súpera priestor na brejky. Z nich hostia vyťažili zvýšenie náskoku v 53. min, keď Otčenáš zakončil do odkrytej bránky. O minútu Zvolenčania získali aj možnosť trestného strieľania, ktoré však Zuzin nepremenil. Až v dramatickej tretej tretine získal zápas potrebnú iskru a hostia už v jeho závere dokázali ubrániť svoje víťazstvo napriek tomu, že 15 s pred sirénou domáci Trefný ďalšou z radu deloviek od modrej ešte stihol využiť presilovku.

Hlasy:

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "S takou hrou v našom obrannom pásme, akú sme predviedli v tomto zápase, sa body naozaj nedajú získať. Dokázali sme súperov náskok stiahnuť na jediný gól, ale znova prišla obranná chyba a dostali sme rozhodujúci šiesty gól. Potom sme už mali na akýkoľvek zvrat príliš málo času. Musíme popracovať na odstránení týchto chýb, pretože doma skutočne nemôžeme dostať šesť gólov."

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Chceli sme potvrdiť našu zlepšenú formu z predchádzajúcich zápasov. Prakticky dve tretiny sme boli lepší ako súper, veľmi dobre sme využívali kontry a boli sme efektívni pri ich premieňaní. V tretej tretine sme si zápas skomplikovali zbytočnými vylúčeniami, Trenčín zvýšil aktivitu a dostal nás pod tlak, ale teší nás, že sme toto cenné víťazstvo udržali a potvrdili tým našu účasť v play-off."